Suroviny

Úvod Suroviny

Palmový vosk

       Svetová novinka pri výrobe ekologických sviečok. Pochádza z vylisovaných plodov paliem. Je to prírodný a úplne čistý materiál z obnoviteľných prírodných zdrojov. Existujú dva druhy palmového vosku - kryštalický a nekryštalický. My pri výrobe sviečok používame nekryštalický palmový vosk - stearín. Sviečky majú krásny mliečny vzhľad, sú tvrdé, nestekavé a majú vysokú teplotu topenia. Horia úplne čisto, bez zápachu s jemnou prirodzenou vôňou. palmového oleja. Plameň je upokojujúci bez dymu, pri horení vzniká výrazné svetlo.  

       Používame palmový vosk z produkcie nemeckej spoločnosti Berg&Schmidt (GmbH & Co.) KG, ktorý sa vola BERGAZID. Špecifikácia a produktový list

 

Farby

Bekro vyrába pigmenty a farbivá špeciálne určené pre výrobcov sviečok. Od svojho založenia v roku 1966, sa spoločnosť rozrástla z priekopníkov na dnešného popredného výrobcu farbív pre sviečky. Certifikát.

 

Knoty

Používane knoty od Heinz Jansen Technische Geflechte GmbH & Co., ktorá sa zaoberá výrobou knotov viac ako 20 rokov. V roku 1991 začali vyvážať knoty do celého sveta a stali sa jedným z najvýznamnejších dodávateľov knotov pre výrobcov sviečok. Prehlásenie o kvalite.


Farby na maľovanie

Na maľovanie sviečok používame hlavne zlatú akrylovú farbu, príležitostne striebornú od spoločnosti Marabu GmbH & Co. KG. Ide o vysoko kvalitnú akrylovú farbu krémovej konzistencie. Je svetlostála a odolná. Certifikát.Copyright 2014 - 2024 © duhovybojovnik.com